توری‌های مرغی

توری‌های مرغی گالوانیزه تحت فرایند نورد گرم و سرد تولید می‌شوند. برخی از آن‌ها در طول 45 متری و عرض 1.20 متری ساخته می‌شوند. با این حال قیمت توری‌های مرغی گالوانیزه با توجه به وزن آن‌ها متفاوت خواهد بود. به این معنی که قیمت توری‌های 9 کیلویی از 6 کیلویی بیشتر است.

یکی از مهم‌ترین کاربرد این مصالح برای ساختمان سازی و انواع صنایع ساخت و ساز است. قیمت ورق گالوانیزه بر روی قیمت توری‌های مرغی تاثیر می‌گذارد. با این وجود همانطور که از نام آن بر می‌آید، این توری‌های گالوانیزه محافظ خوبی برای نگهداری پرندگان در مرغداری‌ها می‌باشد.هر چند تنها کاربرد آن این مورد نیست، با این حال برای پرورش دام و طیور این توری‌های گالوانیزه به کار گرفته می‌شوند.
توری‌های مرغی و فرنگی اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند به این دلیل که شباهت زیادی باهم دارند، با این حال ابعاد آن‌ها یکی از مهم‌ترین وجه تمایز آن‌ها است.
از آنجایی که این توری‌ها تحت گالوانیزه گرم و سرد قابل تولید هستند، می‌توان گفت که به خوبی در برابر محیط‌های مرطوب، زنگ زدگی و خوردگی مقاومت می‌کنند و در نتیجه بسیار با کیفیت هستند. علاوه بر آن وزن سبک این توری‌های گالوانیزه باعث می‌شود که در صنایع گوناگون به کار گرفته شوند. به همین دلیل است که در مناطقی مانند شمال کشور، حتی با وجود رطوبت زیاد این توری‌های گالوانیزه گزینه‌ای ایده آل محسوب می‌شوند.

کاربرد توری‌های گالوانیزه چیست؟

مصالح فولادی یکی از مهم‌ترین موادی است که در صنعت ساخت و ساز و بسیاری از پروژه‌ها در صنایع دیگر به کار گرفته می‌شوند. توری‌های مرغی دارای چشمه‌هایی هستند شبیه به لانه زنبور که با توجه به نوع آن، ابعاد اندازه این خانه‌ها با توری‌های دیگر متفاوت است. به همین دلیل با توجه به هدف و نوع کاربردی که مد نظر دارید، می‌توانید هر یک از این توری‌های گالوانیزه را خریداری کنید. کاربرد متفاوت این توری‌ها، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها به شمار می‌آید.

توری های مرغی

فرایند ساخت توری‌های گالوانیزه به چه صورت است؟

همانطور که گفتیم توری‌های گالوانیزه در ابعاد و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند و با توجه به تفاوت میان این چشمه‌ها، کاربرد آن‌ها مشخص خواهد شد. با این حال مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت آن سیم‌هایی است که تحت عملیات حرارتی قرار گرفته‌اند و یا مفتول‌های گالوانیزه. اگر از مفتول گالوانیزه برای آن‌ها استفاده شود به توری مرغی گالوانیزه شناخته می‌شوند.

در نورد گرم، مفتول‌ها و سیم‌های مورد نظر در مخزنی از مذاب روی قرار می‌گیرند تا لایه‌ای محافظ بر روی آن‌ها ایجاد شود. زمان گالوانیزاسیون، یکی از مهم‌ترین موارد در تولید این توری‌های مرغی می‌باشد.

هر چند رنگ آمیزی توری‌ها نیز می‌تواند به افزایش مقاومت آن‌ها کمک کند، با این حال گالوانیزاسیون یک روش مناسب و مقرون به صرفه است که باعث می‌شود طول عمر این توری‌ها افزایش یابد.

توری‌های مرغی گالوانیزه ساخت داخل و یا خارج از کشور هستند. نمونه‌هایی که داخل کشور ساخته می‌شوند، معمولا بسیار با کیفیت‌تر از نمونه‌های خارجی هستند. توری‌های داخلی تحت نورد گرم تولید می‌شوند، در حالی که نمونه‌هایی که از خارج کشور وارد می‌شوند، نورد سرد هستند. با توجه به شرایط محیطی می‌توان از هر یک از این توری‌ها استفاده کرد. حداقل قطری که برای مش توری‌ها در نظر گرفته می‌شود بین 15 تا 50 میلی متر است که با توجه به آن، کاربرد توری گالوانیزه تعیین می‌شود.

بررسی کاربرد توری‌ها

استفاده از مفتول‌های گالوانیزه در تولید این توری‌ها باعث شده است که آن‌ها از مقاومت قابل توجهی برخوردار باشند. از طرفی با توجه به اینکه هزینه تمام شده برای آن بسیار مقرون به صرفه است، تقاضا برای مصرف زیاد است. از این رو نه تنها برای نگهداری پرندگان بلکه در صنعت کشاورزی نیز از این مواد استفاده می‌شود. امروزه سقف بسیاری از سوله‌ها به کمک همین توری‌های گالوانیزه پوشانده می‌شود، این کار برای افزایش عایق و ایمنی سقف‌ها می‌باشد. به عنوان محافظت بیشتر و پوشش پشم و شیشه، این توری‌های مرغی کاربرد فراوانی ارائه می‌دهند.

همچنین می‌توانید از آن به عنوان فنس پرندگان برای محافظت از آن‌ها در برابر سایر حیوانات استفاده کنید. بسیاری از افراد برای محافظت از مزرعه و گیاهان خود در برابر موجوداتی که ممکن است به آن حمله کنند از توری‌های مرغی استفاده می‌کنند. توری‌های مرغی برای رشد گیاهان و تکیه به این توری‌ها به عنوان ساقه برای رشد و بالا رفتن، بسیار کاربردی است. گیاه از آن به عنوان تکیه گاه استفاده می‌کند، به این دلیل که قادر است به راحتی وزن گیاهان را تحمل کند. از این رو در برخی از گلخانه‌ها از این توری‌های گالوانیزه استفاده می‌شود.

توری های مرغی

انواع توری مرغی کدام است؟

با توجه به فرایند گالوانیزه انجام شده در تولید این توری‌ها، کاربرد آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. در کشور ایران نورد گرم بیشتر از نورد سرد برای تولید توری‌های گالوانیزه به کار گرفته می‌شوند. با این حال کشور چین یکی از صادرکننده‌های توری‌های گالوانیزه نورد سرد است. تفاوت میان این دو روش کیفیت، استحکام و دوام محصولات تولید شده می‌باشد.

مزایای توری‌های مرغی چیست؟

وزن سبک این توری‌ها باعث شده تا حمل و نقل آن آسان‌تر شود. به علاوه با توجه به مقاومت خوبی که از خود نشان می‌دهد در برابر رطوبت بسیار مقاوم است و در نتیجه به سرعت دچار خوردگی و زنگ زدگی نخواهد شد. از طرفی با توجه به این ویژگی‌ها می‌توان سرعت ساخت و ساز را به کمک این توری‌های گالوانیزه افزایش داد. تنوع بالا در ساخت، کیفیت و مقاومت از مهم‌ترین ویژگی‌های آن به شمار می‌آیند. یکی از راه‌های مقرون به صرفه در صنایع مختلف استفاده از این توری‌های گالوانیزه می‌باشد. از آنجایی که نمونه‌های داخلی با کیفیت و ارزان‌تر از نمونه‌های خارجی است، توصیه می‌شود که توری‌های مرغی نورد گرم را که ساخت کشور هستند خریداری کنید. به این دلیل که طول عمر بیشتری دارند و مقاومت بهتری ارائه خواهند داد.

در نهایت می‌توانید با توجه به نوع کاربرد و مصرفی که دارید، هر یک از توری‌های گالوانیزه نورد سرد و گرم را انتخاب و خریداری کنید. با این حال همانطور که به آن اشاره کردیم، نمونه‌هایی که تحت فرایند گرم تولید می‌شوند از مقاومت و کیفیت بالاتری برخوردار هستند، به همین دلیل طرفداران بیشتری دارند. از این رو می‌توانید به جای خرید نمونه‌های خارجی، توری‌های مرغی ساخت داخل را تهیه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *